Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.
Vytisknout

8. 12. 2022 Projektový den – Zdravá výživa

Když žáci opouští základní školu, umí zpravidla docela obstojně číst, psát a počítat.

Projektový den – Zdravá výživa
Když žáci opouští základní školu, umí zpravidla docela obstojně číst, psát a počítat. Znají spoustu důležitých i nedůležitých věcí, které v různé míře uplatní v životě, nebo pro změnu vesele zapomenou. Každý učitel určitě někdy slyšel od žáků větu: „A k čemu nám to bude?“
Určitě jedna z věcí, o níž by měly mít děti povědomí, je zdravý životní styl a zdravá výživa. Většinu návyků si samozřejmě nesou z rodiny. Přesto nebo právě proto je důležité toto téma s žáky probírat, prodiskutovávat a vést je k zamyšlení, co pro sebe mohou udělat a jak lze zlepšit kvalitu života například pouhou skladbou jídelníčku.
A tak jsme se ve škole rozhodli podívat na „zoubek“ zdravé výživy a na toto téma připravili celodenní projekt určený pro žáky devátých tříd. Projektový den byl rozdělen na dvě části. Základem první z nich byla přednáška s odbornicí z Univerzity Palackého Kateřinou Veškrnovou, která žáky nasměrovala na zdravý životní styl a ochotně odpovídala na jejich záludné otázky.
Druhá část byla tvořena workshopy, ve kterých se žáci věnovali vybraným aspektům zdravé výživy. Například si vyzkoušeli sestavit zdravý talíř, spočítali, kolik kostek cukru obsahují jejich oblíbené nápoje, ochutnali čaje z některých léčivých bylin, zamysleli se nad nezdravostí energetických nápojů a v neposlední řadě se dozvěděli, jak se správně protáhnout a relaxovat.
Tentokrát se nikdo z žáků neptal, k čemu jim to bude. Možná již chápou, že zdraví je skutečná hodnota jejich života a že částečně může být i v jejich rukou. A pokud ne ještě dnes, třeba si na něco z toho vzpomenou někdy v budoucnu, a kdyby to pomohlo, byť jedinému z nich, pak tento projekt měl smysl.
                                                                                                              Mgr. Veronika Novotná
                                                                                  Jana Majetičová
                                                                                  Mgr. Veronika Zippe
Datum vložení: 8. 12. 2022 15:26
Datum poslední aktualizace: 13. 12. 2022 15:33
Autor: Lenka Běhalová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Počasí

dnes, neděle 2. 4. 2023
slabý déšť 7 °C 2 °C
pondělí 3. 4. skoro jasno 5/-1 °C
úterý 4. 4. polojasno 5/-2 °C
středa 5. 4. oblačno 4/-2 °C

EKATALOG

Východ a západ slunce

Slunce vychází:6:25

Slunce zapadá:19:23

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek a výročí

Svátek má Erika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den dětské knihy

Zítra má svátek Richard

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Pranostika na akt. den

Déšť na svatého Theodora značí mnoho vody v máji.

Odkazy

Obsah se připravuje ...