Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.

Prostředí školy

Základní škola nám. Svobody 3, Šternberk, příspěvková organizace prošla v posledních letech mnoha stavebními úpravami. Každým rokem dochází k další modernizaci a nutným opravám školní budovy a dalších prostor školy, inovaci a nákupům ICT techniky a dalším potřebným investicím.

Pokles počtu narozených dětí a snižování počtu tříd na školách nám umožnilo postupně vybudovat jídelnu a oddělení školní družiny, které škola vždy postrádala a které výrazně zlepšily podmínky školy.

Škola má v současné době kapacitu pro dvě třídy v ročníku, tj. 18 kmenových tříd (4 z nich jsou zaměřené jako učebna přírodopisu, zeměpisu, hudební výchovy a jazyků), 4 oddělení školní družiny, jídelnu, knihovnu, 2 učebny informatiky, učebny – výtvarné výchovy, chemie, fyziky, cvičnou kuchyňku, 3 tělocvičny.

Výuka probíhá v současnosti ve 31 učebnách - 10 učeben na 1. stupni, 21 učeben na 2. stupni, z nichž je 12 odborných. Školní družina je součástí školy, má kapacitu 120 dětí, podle počtu zapsaných žáků 3 - 4 oddělení, s maximálním počtem dětí v oddělení 30. Školní družina pro svoji činnost využívá samostatné učebny, vybavené pro odpočinek, relaxaci, hry a tvořivé činnosti.

Učebny jsou průběžně renovované, jsou světlé, vybavené nábytkem a nastavitelnými lavicemi, odborné pracovny jsou vybaveny interaktivními tabulemi a informační technologií. Na výzdobě školy se podílí žáci společně s učiteli. Na 1. stupni mají žáci možnost relaxace v hracích koutcích, na koberci. Při výuce žáci mohou využívat dvě učebny ICT, odborné pracovny pro výuku zeměpisu, chemie, fyziky, přírodopisu, výtvarné výchovy, cizích jazyků, hudební výchovy, českého jazyku, matematiky a školní kuchyni. Knihovna je průběžně doplňována krásnou literaturou a encyklopediemi, žáci zde najdou ICT techniku s připojením k internetu.

Prostorné chodby slouží o přestávkách ke vzájemné komunikaci žáků. Jsou zde umístěny automaty s nápoji. Žáci mohou využívat služeb bufetu.

Škola má tři tělocvičny. Dvě přímo v budově školy a třetí, největší se sociálním zařízením a zázemím, v těsné blízkosti školy. Škola realizuje své sportovní aktivity na školním dvoře. V současné době je zpracovaná dokumentace pro celkovou rekonstrukci dvora a přilehlého pozemku na sportovní multifunkční areál. Součástí budovy je nově vybudovaná školní jídelna s výdejnou, kterou lze využít i jako společenskou místnost pro různá kulturní vystoupení a další aktivity.

V posledních letech se ve spolupráci rodičů, žáků a školy podařilo vybavit šatny šatními skříňkami. Stav vybavení není dokončen, usilujeme o doplnění takového počtu skříněk, aby každý žák měl svou vlastní skříňku.

Škola má příkladné vybavení počítačovou technikou a celkem 12 učeben vybavených interaktivními tabulemi. Ve dvou pracovnách se nachází 42 počítačových stanic, v učebnách s interaktivními tabulemi jsou PC s připojením k internetu, další PC jsou pak ve sborovně atd. Pedagogičtí pracovníci i žáci využívají školní počítačové sítě, internet, kopírky, tiskárny. Přes internet se rozvíjí komunikace a přenos informací mezi rodiči a třídním učitelem.

Stavební úpravy a vybrané investiční akce školy

• říjen - rekonstrukce osvětlení velké tělocvičny
  • listopad - výměna sklepních oken

• září - květen - dokončení výstavby multifunkčního hřiště a jeho zprovoznění

2015-2016

• září - zahájení výstavby multifunkčního hřiště, výměna serveru školní počítačové sítě

2014-2015

• dokončení oprav střechy školní budovy, zapojení do projektů „Zvyšování kvality ve vzdělávání v SO ORP Šternberk“ a projektu „Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů“ - vybavení pedagogů tablety

2013-2014

• oprava části střechy školní budovy a komínu, získání finanční hotovosti ve výši 100 000,-Kč v projektu společnosti Goodyear Dunlop Tyres Czech zaměřeným na dopravní výchovu žáků

2012 - 2013

• vybavení dalších učeben interaktivními tabulemi a notebooky pro učitele

• rekonstrukce hlavního vchodu z nám. Svobody

• rekonstrukce šaten, vstupu do školy od ul. Bojovníků za Svobodu

• počátek vybavování školy interaktivními tabulemi

• vytvořeny podmínky pro 4 oddělení ŠD, modernizace školní knihovny

2007

• výměna oken, zateplení budovy, nová fasáda, zbourání přístavků, které umožnilo rozšíření školního dvora o prostor pro venkovní odpočinkovou činnost ŠD

• rekonstrukce menší tělocvičny

• vybudování školní počítačové sítě, úprava školního dvora

2004

• vybudování nové jídelny, cvičné kuchyňky, pořízení první části šatních skříněk

ZŠ

Cedule

Návrh LOGA školy vznikl jako práce žáků ve volitelném předmětu Informatika.

Logo

Autorkou vítězného návrhu je žákyně školy EVA HIBOVÁ (9.A). Absolvovala ve školním roce 2003/04.

Logo

Naše logo dostalo i barevný kabát. Zasloužila se o to paní uč. Eva Zemanová

Pro zvětšení klikni na obrázek

dnes, pátek 29. 3. 2024
polojasno 15 °C 4 °C
sobota 30. 3. jasno 21/8 °C
pondělí 1. 4. slabý déšť 16/8 °C

EKATALOG

Svátek a výročí

Svátek má Taťána

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Bílá sobota

Březen - za kamna vlezem.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Obsah se připravuje ...