Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.

HV SRPŠ

Vážení rodiče, milí vyučující!

Dovolte mi, abych Vás jménem hlavního výboru sdružení rodičů a přátel naší školy, přivítala a sdělila pár informací týkajících se činnosti SRPŠ. Tyto informace budou k dispozici i na webových stránkách školy.

SRPŠ při Základní škole nám. Svobody 3 ve Šternberku je nezávislým a dobrovolným spolkem osob, jehož účelem je podpora činnosti Základní školy náměstí Svobody 3, Šternberk  zejména formou podpory konkrétních programů a akcí školy a realizací vlastních projektů,  které podporují a obohacují aktivity školy a jejích žáků.

Naše sdružení, díky zapálenosti členů, intenzivně spolupracuje s vedením školy a organizačně pomáhá zajišťovat akce pořádané školou pro rodiče a děti.  V současné době má složení hlavního výboru SRPŠ   aktivních členů.

Příspěvek na SRPŠ je 200 Kč na žáka za školní rok. Pokud je ve škole více sourozenců, platí  vždy pouze nejmladší z nich.  SRPŠ se snaží podporovat školu v aktivitách, přispívá a spolufinancuje odměny za vedení kroužků, materiály do školních kroužků, exkurze, vzdělávací akce pro děti, jízdné žákům na soutěže při reprezentaci školy, odměny za školní soutěže.

Rozpočet SRPŠ na školní rok 2021/2022 je navržen výkonnou radou a předkládán rodičům na prvních třídních schůzkách ke schválení. Finančně jsou podporovány již výše zmiňované aktivity.

Výtěžek z akcí jde do příjmu SRPŠ, stejně jako poplatky za nabízené školní kroužky  - AJ, VV, pohybové hry, taneční kroužek, deskové hry, kytara aj.….

Loňský školní rok byl pro nás všechny velmi náročný. Nebylo možno vzhledem k epidemiologické situaci a online výuce realizovat plánované akce, tudíž ani příjem, který SRPŠ následně investuje do dovybavení ve škole a potřeby žáků byl minimální. Přesto se nám z finanční rezervy podařilo dovybavit posezení pro žáky na chodbách, pořízení pomůcek pro výuku, nákup učebnic pro kroužky AJ apod. I přes tuto situaci SRPŠ intenzívně s vedením školy komunikovalo. Podrobnější čerpání a hospodaření sdružení můžete sledovat na webových stránkách  http://www.zsns-stbk.cz/o-skole/hv-srps/

A co chceme nabídnout pro školní rok 2021/2022?

Srdečné pozvání na již tradičný a oblíbený ples školy a HV SRPŠ, který se bude konat  již       dne 7. ledna 2022 v MKC ve Šternberku, kde k tanci a poslechu bude hrát skupina ROSE BAND. Věříme, že pozitivní ohlasy a návštěvnost  plesu v únoru 2019, který patřil mezi poslední uskutečněné před uzavřením všech akcí z důvodů pandemie, opětovně přiláká příznivce společenského vyžití. Ples v roce 2020 z důvodu epidemiologické situace nemohl být uskutečněn, což nás velmi mrzelo.

Den otevřených dveří je v plánu na pátek 18. 3. 2022. Zveme nejen budoucí prvňáčky a jejich rodiče i prarodiče, ale taky všechny současné žáky i absolventy. Kromě zajímavého programu a seznámení se se školou bude nabízeno jako každoročně občerstvení a možnost posezení ve školní jídelně u oblíbeného moku.

A jako každý rok, i letošním školním roce proběhne akce ke dni dětí a to 20. května 2022.

Vážení rodiče,

věřte, že svou práci děláme rádi a s nadšením. Přijďte se podívat mezi nás! A pokud byste se chtěli přidat k nám, pomoci nám realizovat naše akce, ať už přiloženou rukou k dílu, radou, darem nebo jen povzbuzením, budeme velmi rádi. Chceme pro své děti jen to nejlepší, a tou správnou cestou je vzájemná spolupráce rodičů a školy.

Můžete nás kontaktovat přes vedení školy nebo učitele.

Děkuji všem učitelům a vedení školy za dosavadní podporu a spolupráci a především rodičům za elán a aktivní zapojení do činnosti školy.

Za HV SRPŠ,  Mgr. Lenka Neumannová, předsedkyně HV SRPŠ

Svátek a výročí

Svátek má Vratislav

Zítra má svátek Julie

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den lidských práv
  • Slavnostní předání Nobelových cen

Přichází-li zajíc již v prosinci do zahrady, nastane tuhá zima.

Jaký prosinec, takový bývá celý rok.

Obsah se připravuje ...