Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.
Vytisknout

13. – 16. 9. 2022 Adaptační kurzy 6. tříd

Dalov - deset kilometrů pěšky nebo autobusem? Zvítězí suchá nebo mokrá varianta?

Adaptační kurzy 6. tříd

13. – 16. 9. 2022 Dalov - deset kilometrů pěšky nebo autobusem? Zvítězí suchá nebo mokrá varianta?

Postupně se naše tři 6. třídy v polovině září zúčastnily dvoudenního adaptačního kurzu se svými třídními učitelkami, aby se všichni lépe poznali. Nejen s paní učitelkou, ale také navzájem, protože do tříd nastoupili i noví žáci.

Děti vyrazily hned ráno pěšky a na cestě už začaly první aktivity (třída 6. B dopoledne strávila ještě ve škole a to v tělocvičně, protože déšť jim nedovolil absolvovat cestu pěšky. Nakonec se ukázalo, že to nebylo tak špatné, dětem se věnovala paní psycholožka, která pro děti měla připraveny emoční hry a hru na „pamatováka“, u kterého si všichni užili plno legrace).

Po dobrém obědě a krátkém odpočinku na děti čekaly další aktivity v podobě lidského pexesa, tvorby molekul, děti sestavovaly němé řady, stavěly domky ze sebe samých, rozmotávaly gordický uzel nebo hrály bingo.

Před večeří se ještě stihl výšlap k jezírku a večer následovaly další bojovky, stezka odvahy a opékání špekáčků, na ty se děti obzvláště těšily, protože večer byl dlouhý a při aktivitách vždy rychle vyhládne.

Na druhý den si každá třída musela po sobě uklidit a po vydatné snídani se již děti se svými učitelkami vydaly zpět. Čekala je opět cesta pěšky, která byla náročnější, protože všichni účastníci byli unaveni z předchozího nabitého dne. Přesto nikdo neremcal a statečně šlapal.

Celý pobyt byl super, děti si užily spoustu legrace, naučily se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, naslouchat se a respektovat, že každý je šikovnější na něco jiného. Citace paní učitelky Prečanové mluví za všechny účastníky: „Nezlomil nás děšť ani zima a všichni jsme udělali další krok k tomu, abychom byli dobrá parta.“

Další fotografie

Datum vložení: 16. 9. 2022 15:44
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2022 7:42
Autor: Lenka Běhalová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Počasí

dnes, čtvrtek 1. 12. 2022
oblačno 4 °C 0 °C
pátek 2. 12. mírné sněžení 3/0 °C
sobota 3. 12. sněžení 2/-2 °C
neděle 4. 12. déšť se sněhem 1/-2 °C

EKATALOG

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:26

Slunce zapadá:15:53

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek a výročí

Svátek má Iva

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti AIDS

Zítra má svátek Blanka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den pro zrušení otroctví

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Přichází-li zajíc již v prosinci do zahrady, nastane tuhá zima.

Pranostika na akt. den

O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně.

Odkazy

Obsah se připravuje ...