Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.
Vytisknout

13. – 16. 9. 2022 Adaptační kurzy 6. tříd

Dalov - deset kilometrů pěšky nebo autobusem? Zvítězí suchá nebo mokrá varianta?

Adaptační kurzy 6. tříd

13. – 16. 9. 2022 Dalov - deset kilometrů pěšky nebo autobusem? Zvítězí suchá nebo mokrá varianta?

Postupně se naše tři 6. třídy v polovině září zúčastnily dvoudenního adaptačního kurzu se svými třídními učitelkami, aby se všichni lépe poznali. Nejen s paní učitelkou, ale také navzájem, protože do tříd nastoupili i noví žáci.

Děti vyrazily hned ráno pěšky a na cestě už začaly první aktivity (třída 6. B dopoledne strávila ještě ve škole a to v tělocvičně, protože déšť jim nedovolil absolvovat cestu pěšky. Nakonec se ukázalo, že to nebylo tak špatné, dětem se věnovala paní psycholožka, která pro děti měla připraveny emoční hry a hru na „pamatováka“, u kterého si všichni užili plno legrace).

Po dobrém obědě a krátkém odpočinku na děti čekaly další aktivity v podobě lidského pexesa, tvorby molekul, děti sestavovaly němé řady, stavěly domky ze sebe samých, rozmotávaly gordický uzel nebo hrály bingo.

Před večeří se ještě stihl výšlap k jezírku a večer následovaly další bojovky, stezka odvahy a opékání špekáčků, na ty se děti obzvláště těšily, protože večer byl dlouhý a při aktivitách vždy rychle vyhládne.

Na druhý den si každá třída musela po sobě uklidit a po vydatné snídani se již děti se svými učitelkami vydaly zpět. Čekala je opět cesta pěšky, která byla náročnější, protože všichni účastníci byli unaveni z předchozího nabitého dne. Přesto nikdo neremcal a statečně šlapal.

Celý pobyt byl super, děti si užily spoustu legrace, naučily se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, naslouchat se a respektovat, že každý je šikovnější na něco jiného. Citace paní učitelky Prečanové mluví za všechny účastníky: „Nezlomil nás děšť ani zima a všichni jsme udělali další krok k tomu, abychom byli dobrá parta.“

Další fotografie

Datum vložení: 16. 9. 2022 15:44
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2022 7:42
Autor: Lenka Běhalová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Počasí

dnes, neděle 2. 4. 2023
slabý déšť 7 °C 2 °C
pondělí 3. 4. skoro jasno 5/-1 °C
úterý 4. 4. polojasno 5/-2 °C
středa 5. 4. oblačno 4/-2 °C

EKATALOG

Východ a západ slunce

Slunce vychází:6:25

Slunce zapadá:19:23

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek a výročí

Svátek má Erika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den dětské knihy

Zítra má svátek Richard

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Pranostika na akt. den

Déšť na svatého Theodora značí mnoho vody v máji.

Odkazy

Obsah se připravuje ...