Základní škola nám. Svobody 3 Šternberk, p.o.
Základní škola nám. Svobody 3
Šternberk, p.o.
Vytisknout

13. 5. 2022 Exkurze 6. - 9. ročníků

Pátek třináctého nešťastný to den?

Pátek třináctého nešťastný to den?

Jak pro koho. Pro žáky 2.stupně to byl den zcela opačný. Tentokrát  totiž nemuseli jako obvykle hltat vědomosti přímo ve škole, ale za novými  zkušenostmi zamířili mimo dosah školy.

Šesťáci měli možnost prozkoumat dechberoucí zákoutí Jeseníků, ochutnali nepřeberné množství pramenů v Priessnitzových lázních, užili si přírodní atrakce a zajímavosti a v tichosti vychutnali bohorovný klid Mechového jezírka na Rejvízu. Vrátili se naplněni životní energií (a všudypřítomným žlutým pylem) a též zjištěním, že v lese na vzduchu je to přeci jen o trochu lepší, než ve třídě.

Sedmáci měli namířeno do Brna. Dopoledne navštívili zábavný vědecký park Vida, kde byl pro ně přichystán speciální program pod názvem Surovinu na rovinu. Pak následovalo vtipné divadelní představení plné kouzel a chemických pokusů. V druhé části si děti mohly vybrat z široké nabídky interaktivních exponátů, které jsou rozděleny do 6 celků: planeta, civilizace, člověk, mikrosvět, science pro malé děti a venkovní expozice.                                                 Po obědě  ve viďácké restauraci  žáci se svými učiteli zamířili na Petrov a odtud procházkou přes Zelný trh ke Staré radnici zkouknout známého draka i brněnské kolo. Vycházka pokračovala  až ke kostelu sv. Jakuba, kde si děti mohly prohlédnout tříkomorovou kostnici v podzemí. (Ta vznikla pravděpodobně v 17. století a po naplnění byla kostnice s ostatky přibližně 50 tisíc zemřelých uzavřena a časem se na ni zapomnělo. Znovu objevena byla až v roce 2001 v rámci průzkumu brněnského podzemí.)  I tato prohlídka nezůstala bez odezvy, neboť prohlídka to byla vskutku pozoruhodná.

Osmáci se vydali na exkurzi do Prahy. První  kroky vedly na Petřín. Poté přes areál Strahovského kláštera se  žáci přesunuli na prohlídku Pražského hradu. Navštívili  katedrálu sv. Víta, starý královský palác s Vladislavským sálem a Zlatou uličku. Na Karlově mostě se pokochali výhledem a poté už se těšili do centra. Některým dávka nových informací nestačila, proto ještě navštívili Muzeum fantastických iluzí, jiní nasávali atmosféru města v malebných uličkách naší „stověžaté“  až do odpoledního odjezdu rychlíku.

Deváťáci zamířili do zahraničí, do hlavního města našich rakouských sousedů. Pro některé to byla první cesta za hranice. A taky si to patřičně užili. Nádhera Schönbrunnu nenechala nikoho na pochybách, že Habsburkové byli důležitými vládci v Evropě, a proto okázalost vnitřních i venkovních prostor tomu odpovídala. V zoologická zahradě, založené Františkem I. Štěpánem Lotrinským a sousedící s překrásnými schönbrunnskými zahradami, mohli spatřit i pandy velké, které byly pro návštěvníky opravdovým lákadlem. Odpolední hodiny žáci strávili v Prateru, zábavném vídeňském centru. Tam si každý přišel na své a o zábavu nebyla nouze.

Jednak díky krásnému počasí,  jednak díky výborné organizaci se všechny exkurze vydařily a žáci se již mohou těšit na další v příštím školním roce.

Další fotografie

Datum vložení: 13. 5. 2022 8:02
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2022 8:10
Autor: Lenka Běhalová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Počasí

dnes, pondělí 15. 8. 2022
slabý déšť 29 °C 16 °C
úterý 16. 8. slabý déšť 29/16 °C
středa 17. 8. jasno 31/18 °C
čtvrtek 18. 8. slabý déšť 32/20 °C

EKATALOG

Východ a západ slunce

Slunce vychází:5:41

Slunce zapadá:20:09

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek a výročí

Svátek má Hana

Zítra má svátek Jáchym

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když pálí srpen, bude pálit i víno.

Pranostika na akt. den

Panna Maria vlaštovky svolává.

Odkazy

Obsah se připravuje ...