Vítejte na stránkách
Základní školy náměstí Svobody ve Šternberku
SPOLU PRO ŽIVOT

16.5.2019 Věda je zábava

Věda je zábava – 2. místo za závěrečnou práci a 1. místo za prezentaci
I v letošním školním roce jsme se s žáky navštěvující přírodovědný kroužek zapojili do soutěže „Věda je zábava“. V rámci tématu „Člověk a příroda“ jsme se rozhodli věnovat přírodní kosmetice. Vedly nás k tomu tři důvody:
První důvodem byla naše zvídavost. Chtěli jsme proniknout do tajů přírodní kosmetiky, osvojit si základní postupy, získat širší znalosti o jednotlivých přísadách a o příznivých účincích bylin na naše tělo.
Druhým důvodem byla naše zvědavost. Zajímalo nás, jestli jsme schopni přírodní kosmetiku připravit ve školním prostředí.
A třetím důvodem bylo naše zdraví. Chtěli jsme začít používat kosmetiku, která bude mít jen blahodárné účinky na naši pleť. A nejjednodušším způsobem je vyrobit si ji sami.
Výsledkem našeho celoročního úsilí je publikace - kniha, která obsahuje 56 receptů na výrobu přírodní kosmetiky. Je tematicky rozdělena do sedmi kapitol: péče o tělo, koupel, péče o ruce a nohy, péče o obličej a oči, péče o rty a ústa, péče o vlasy a domácnost. Všechny návody jsme vyzkoušeli a vyrobenou kosmetiku ověřili na vlastní kůži. Každý připravený produkt jsme zdokumentovali, práce tedy obsahuje jen námi vytvořené fotografie.
V polovině května jsme se zúčastnili vědecké konference, kde jsme naši publikaci představili porotě a ostatním školám. Na žáky čekal nelehký úkol, museli společně prezentovat naše výsledky a odpovídat na zvídavé otázky poroty.
A jak to dopadlo:
V kategorii závěrečných prací jsme obdrželi druhé místo a v kategorii prezentace jsme obsadili první místo.
Ráda bych poděkovala žákům: Janu Langerovi, Lucii Sehnalové, Daniele Píškové, Denise Pavlicové, Zuzaně Skácelové, Marii Fadrné, Kateřině Bojanovské, Zuzaně Sovové, Janě Silnouškové, Nelle Vyroubalové, Janě Schneiderové a  Andree Pichové za vzornou reprezentaci školy a za nadšení, které je provázelo po celou dobu procesu výroby přírodní kosmetiky.
CHEMII ZDAR!
Mgr. Veronika Novotná
Zaslal: lbehalova

Powered by CMS Made Simple and latis | Designed by justdreamweaver