Vítejte na stránkách
Základní školy náměstí Svobody ve Šternberku
SPOLU PRO ŽIVOT

10. 5. 2019 Po stopách Napoleona

Anabáze osmáků po stopách Napoleona
Itinerář: Stará pošta – Žuráň – Mohyla míru – Slavkov – Špilberk – Petrov – Zelný trh – brněnská radnice s proslulým drakem i kolem – osobní volno
Postřehy a dojmy:
Marek: Uvnitř Mohyly míru na nás dýchala magická atmosféra, akustika byla úžasná, dorozumíval jsem se s kamarády z rohu místnosti do druhého rohu zcela srozumitelně a jasně. Zázrak.
Jurki: Byla to super exkurze, určitě jsem si z Brna odnesl hodně zkušeností a  pěkných vzpomínek, v Mohyle nám připravili velice zajímavý program.
Adam: Průvodce v kasematech byl sympatický mladý kluk, který svým vyprávěním všechny zaujal natolik, že jsme ani nedutali. Fakt borec!
Kristýna: Být mučena v kasematech, přiznala bych se raději k jakémukoliv zločinu ihned!
Adriana: V  kasematech jsme nikoho nenechali, ačkoliv průvodce říkal, že mají volná místa. Nic pro mne,  já bych tam  skončit nechtěla.
Patrik: Měl jsem trošku obavy, zda se s ostatními v Brně ještě setkám. Vždyť jsem tam byl poprvé ! Naštěstí  jsem se neztratil. Uf.
Lucka a Katka: Prohlídka v kasematech byla fakt zajímavá. Kasematy za Josefa II. sloužily jako vězení . Vězni byli přikování na rukou i nohou, na dlouhé pryčně spalo hodně vězňů vedle sebe, málo světla, zima. A to jídlo! Jedli hlavně kyselé zelí a fazole! To fakt nemusíme. No, přežili jsme ve zdraví, nikoho tam nezavřeli. Bohužel. Některým z nás by to prospělo.
P.uč.Novotná:  Mé obavy, že se děti po rozchodu nebudou umět v Brně orientovat a zcela jiné místo setkání  nenajdou, se naštěstí nenaplnily! Ve stanovený čas jsme byli všichni na místě a s úsměvem.  Uznávám, že chytré mobily jsou občas i k užitku.
P.uč.Vrtková:  Pochvala všem účastníkům  nejen za slušné chování, ale i za vzorný pořádek v autobusu bez jediného papírku!  Chválím, děti  naše!
Zaslal: lbehalova

Powered by CMS Made Simple and latis | Designed by justdreamweaver