S jarem vysvitlo sluníčko a my máme nějaké závody už za sebou a dalších pár před sebou. Po zimních aktivitách, zaměřených více na míčové hry, gymnastiku a aerobik, se začínáme věnovat atletickým disciplínám.

I přesto, že naší škole stále chybí kvalitní sportoviště, a tím lepší podmínky pro hodiny tělesné výchovy a zdravější naplnění volného času dětí, zaznamenáváme opakovaně vynikající výsledky našich sportovců. Dle názoru učitelů naší školy, kteří jsou sportu nakloněni, si prostory, kterým se říká hřiště a ne jen školní dvůr, určitě zasloužíme.

Dne 29. března proběhla nominace v atletice na Mezinárodní setkání partnerských měst v Olomouci. Také jsme si již odnesli nějakou tu medaili v Kinderiádě, což jsou atletické závody pro žáky 2. – 5. tříd (nejlepší jednotlivci: Katrin Sásová, Bára Kučerová a Marek Jurka), a atletickém čtyřboji, který se konal na ZŠ Dr. Hrubého ve dnech 23. a 24. května v disciplínách: běh 50 m a 60 m, 300 m a 600 m, skok daleký a hod raketkou.

Koncem dubna také vždy pořádáme podobné atletické závody pro všechny žáky 1. stupně, kde umožňujeme zažít pocit soutěživosti i těm méně nadaným. Tyto závody pořádáme dvakrát ročně.

Sportovci z 2. stupně se vždy s vynikajícími výsledky účastní Jarního Kiosku v běhu na 1000 m a 2000 m.

12. května proběhne okrskové kolo atletického trojboje žáků 3. – 5. tříd a 13. května atletického čtyřboje žáků 6. – 9. tříd. Vítězná družstva postupují do červnových okresních kol v Olomouci.

22. - 24. května proběhne již zmiňované Setkání partnerských měst v Kobioru a vybraní žáci ze základních škol a Gymnázia ve Šternberku změří své síly v následujících sportech: šachy, atletika, stolní tenis, horolezectví, volejbal, basketbal a kopaná. Nominovaní žáci: Vráblík Zdeněk, Pavlátová Tereza, Vašulínová Barbora, Coufal Jindřich, Drasal Antonín, Grygarová Simona, Zapletalová Martina, Bajer Ondřej, Pobeška Matúš, Husák Boris.

V červnu nás ještě čekají závody plavecké a turnaj ve volejbale na 2.stupni mezi třídami. Děkujeme Atletickému klubu a DDM ve Šternberku za spolupráci při organizaci závodů mladších i starších žáků.

Mgr. Irena Daduová,  Mgr. Blanka Tylšerová

Dva měsíce prázdnin utekly jako voda a po letním zahálení dětem opět nastaly školní povinnosti. A co nového škola pro žáky přichystala?

Sotva se za dětmi 27. června zavřela školní brána, ožila celá budova čilým stavebním ruchem. V průběhu prázdnin totiž škola procházela rozsáhlou rekonstrukcí. I kolemjdoucí si jistě povšimnou nové fasády a vyměněných oken. Takže v pondělí 1. září žáky přivítala krásnější a barevnější škola.

O prázdninách se ještě podařilo zmodernizovat školní knihovnu, která dětem bude sloužit ve vyučování i při odpočinku.

Ve školním roce 2008/2009 je pro žáky opět připravena celá řada vzdělávacích akcí, soutěží, projektů, exkurzí a zájezdů. K vyplnění volného času mohou děti vybírat z pestré nabídky kroužků.

Co popřát závěrem? Všem, do jejichž života škola neodmyslitelně patří, přejeme úspěšný školní rok 2008/09.

Mgr. Dagmar Bednářová
Powered by CMS Made Simple and latis | Designed by justdreamweaver